Forum TELEMARKETERA
Co jest najtrudniejsze w tej pracy? - Wersja do druku

+- Forum TELEMARKETERA (http://telemarketing.forum-opinie24.pl)
+-- Dział: Telemarketing (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Praca w telemarketingu (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Co jest najtrudniejsze w tej pracy? (/showthread.php?tid=12)

Co jest najtrudniejsze w tej pracy? - MataHari - 06-13-2014 02:56 AM

Co jest wg was największym minusem w pracy telemarketera? Bardzo często słyszy się, że ilość osób przebywających w jednym miejscu i przekrzykujących się przyprawia o ból głowy.

RE: Co jest najtrudniejsze w tej pracy? - ccmaniak - 06-13-2014 04:05 AM

Dla mnie rygor, dyscyplina pracy. Przerwy są zazwyczaj skrupulatnie rozliczane co do sekundy a poślizgi piętnowane, tak by nie uszczknąć ani minuty z pracy, ponad te wymagane prawem .
Moim zdaniem takie tempo, szczególnie w przypadku sprzedawców na linii wychodzącej, zmniejsza efektywność. Nie odpoczywa ani głos ani mózg, który odpowiada za kreatywność w prowadzeniu rozmowy. Przy niemal 200 wykonanych połączeniach na 6 godzin pracy, połowa wypada, z tej przyczyny, jak nieco bezmyślny bełkot. Wielu klientów myśli, że ma do czynienia z półgłówkami, którzy nie słuchają, nie pamiętają o czym była przed chwilą mowa. A przyczyną jest monotonia i przeciążenie.

RE: Co jest najtrudniejsze w tej pracy? - m1309 - 06-13-2014 05:16 AM

a przy tym, że wypłąta też jest zależna od naciągniętych klientów i przedłużanych umów

RE: Co jest najtrudniejsze w tej pracy? - spawnster - 06-13-2014 07:26 PM

(06-13-2014 04:05 AM)ccmaniak napisał(a):  Dla mnie rygor, dyscyplina pracy. Przerwy są zazwyczaj skrupulatnie rozliczane co do sekundy a poślizgi piętnowane, tak by nie uszczknąć ani minuty z pracy, ponad te wymagane prawem .
Moim zdaniem takie tempo, szczególnie w przypadku sprzedawców na linii wychodzącej, zmniejsza efektywność. Nie odpoczywa ani głos ani mózg, który odpowiada za kreatywność w prowadzeniu rozmowy. Przy niemal 200 wykonanych połączeniach na 6 godzin pracy, połowa wypada, z tej przyczyny, jak nieco bezmyślny bełkot. Wielu klientów myśli, że ma do czynienia z półgłówkami, którzy nie słuchają, nie pamiętają o czym była przed chwilą mowa. A przyczyną jest monotonia i przeciążenie.

Masz trochę racji ale mój przykąłd pokazuje, że dużo zależy od planu dnia i naświetlonego na dany okres czasu celu. Liczy się także autorytet przełożonego - jeżeli prowadzący (jak w moim przypadku) był prawdziwym motywatorem a nie wiszącym nad tobą mieczem to pracowało się o wiele przyjemniej. A praca? W każdej jest ciężko.

RE: Co jest najtrudniejsze w tej pracy? - jolcia - 06-13-2014 09:49 PM

A dla mnie najtrudniejsza jest monotonia. Jak zaczyna się jakaś kampania to w kółko powtarza się te same formuły i słyszy się ciągle podobne pytania od klientów. Po dłuższym czasie pracy w cc trudne pytania, trudni klienci, rygor to już nie problem, człowiek się uodparnia i potrafi wybrnąć.