Forum TELEMARKETERA
Niski prestiż zawodu... - Wersja do druku

+- Forum TELEMARKETERA (http://telemarketing.forum-opinie24.pl)
+-- Dział: Telemarketing (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Praca w telemarketingu (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Niski prestiż zawodu... (/showthread.php?tid=14)

Niski prestiż zawodu... - ccmaniak - 06-13-2014 05:24 AM

Jestem ciekawa jak sobie radzicie z negatywnymi opiniami na temat telemarketerów i ich pracy.
Często spotykam się z gorszymi wypowiedziami niż te, które dotyczą pracy ekspedientki w sklepie czy barmana. Zarzuca się nam kłamstwo, manipulację, prymitywną nieuczciwość a wręcz chamstwo. Naszym pracodawcom wyzysk nieudaczników i naiwnych.
Czy przyznajecie się w gronie znajomych gdzie pracujecie? Czy sprawia Wam to trudność? A może wcale się tym nie przejmujecie i jesteście dumni?

RE: Niski prestiż zawodu... - spawnster - 06-13-2014 07:32 PM

Znasz powiedzenie: żadna praca nie hańbi? Negatywne opinie o tym zawodzie są niejako naturalne - nikt nie lubi gdy dzwoni mu się w wolny dzień aby "przedstawić nową ofertę". Osobiście często słyszę zdanie, że telemarketer nie jest winny tylko " firma X znowu do mnie dzwoniła ". CC daje dużą anonimowość, w mojej karierze rzadko byłe atakowany personalnie.

RE: Niski prestiż zawodu... - jolcia - 06-13-2014 08:50 PM

Ja nie mam problemu z przyznaniem się gdzie pracuję chociaż nie jest to praca o której marzyłam Smile mam tylko czasami "problem" jak trzeba gdzieś podać zawód wykonywany to "telemarketer" jakoś mi nie pasuje Smile

RE: Niski prestiż zawodu... - ccmaniak - 06-24-2014 11:16 PM

Spawnster, nie chodziło mi o negatywne nastawienie klientów w trakcie pracy ale raczej rodziny, znajomych na temat pracy jaką wykonujemy.
Jolcia, na niektórych umowach jest jednak doradca klienta, pracownik obsługi klienta, co z resztą w przypadku infolinii jest jak najbardziej uprawnione i można tak się określać Smile. Za to w ogłoszeniach z pracą widzę coraz częściej sformułowania typu specjalista ds telemarketingu. Brzmi jakoś tak bardziej wyrafinowanie Wink

RE: Niski prestiż zawodu... - spawnster - 06-25-2014 03:01 AM

Specjalista ds callinguSmile Według mnie bardziej poważne jest nazywanie się handlowcem - sprzedajesz produkt przez telefon i jesteś rozliczany z wynikuSmile - wszystkie założenia na handlowca spełnione