Forum TELEMARKETERA
Telemarketing - praca tylko dla młodych? - Wersja do druku

+- Forum TELEMARKETERA (http://telemarketing.forum-opinie24.pl)
+-- Dział: Telemarketing (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Telemarketer (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Telemarketing - praca tylko dla młodych? (/showthread.php?tid=18)

Telemarketing - praca tylko dla młodych? - jolcia - 06-13-2014 10:14 PM

Czy Waszym zdaniem tylko młodzi ludzie sprawdzają się w telemarketingu? Ogłoszenia najczęściej kierowane są do studentów a starsi? Pracowałam kiedyś z kobietą, która miała dzieci w moim wieki i miała bardzo dobre wyniki w sprzedaży a jakoś szczególnie się nie wysilała. Myślę, że jej dojrzały głos wzbudzał zaufanie.

RE: Telemarketing - praca tylko dla młodych? - MataHari - 06-23-2014 07:39 PM

Wydaje mi się, że wiek nie ma znaczenia. Ważne jest podejście, charakter no i z bardziej technicznych rzeczy- sprawna obsługa komputera- tu rzeczywiście lepiej radzą sobie młodzi, ale wszystko jest do opanowania. Też pracowałam z wieloma starszymi ludźmi, w tym z panem w wieku emerytalnym, który miał najlepsze wyniki. Zgodzę się, że głos, ton w jakim się mówi, ma ogromne znaczenie i to był jego atut, ale on po prostu lubił tą pracę, uwielbiał rozmawiać z ludźmi i pewnie ci po drugiej stronie słuchawki to wyczuwali.

RE: Telemarketing - praca tylko dla młodych? - spawnster - 06-24-2014 03:18 AM

Powiem tak - zalezy co jest towarem. O technicznych sprawach chcę rozmawiać z facetem, o misiach, pokazach czy wycieczkach mogę z kobietą. Jeżeli osoba po drugiej stronie łącza nie wie co mówi, to nawet balsamiczny głos nie poprawi jej wyników.

RE: Telemarketing - praca tylko dla młodych? - ccmaniak - 06-24-2014 11:25 PM

A ja się zgadzam, że atutem starszych jest nie tyle balsamiczny co raczej dojrzały głos bo starość w naszej kulturze nadal kojarzy się jednak z większą wiedzą i profesjonalizmem. Do tego dochodzi też sposób wysławiania z zachowaniem zasad kultury i odpowiedniego dystansu. Często po telefonie w zawadiackim, młodzieżowym stylu znajomi komentują " jakaś dziewusia dzwoniła wcisnąć...", albo gostek, albo panienka.O dojrzałej osobie już się tak protekcjonalnie nie mówi bo to jakoś nie pasuje.
Plusem starszych jest też często lepsze przygotowanie, poważniejsze podchodzenie do pracy jako wartości samej w sobie.
Oczywiste jest jednak i to, że nie nadają się do każdego produktu bo w przypadku telefonów, internetu są mniej wiarygodni. Zyskują za to w ubezpieczeniach, bankowości, produktach gospodarstwa domowego czy mediach.

RE: Telemarketing - praca tylko dla młodych? - Mirocha - 09-27-2016 09:48 PM

U mnie pracowali studenci, osoby w średnim wieku dorabiające sobie, czasami emeryci, niektórzy jak to lubili i mieli dobre wyniki to była ich jedyna praca.
Wiek nie gra roli chyba Smile

RE: Telemarketing - praca tylko dla młodych? - MataHari - 10-07-2016 02:21 AM

Jednak jak się tak patrzy ogólnie to najwięcej studentów i emerytów- i nie chodzi o wiek tylko o to, że właśnie jest to zajęcie dodatkowe.
W call center banków często się zdarza, że jest to jedyna praca takich osób, ale i zarobki są większe i czas pracy normalny 8 godzinny.