Forum TELEMARKETERA
Płaciliście za szkolenia? - Wersja do druku

+- Forum TELEMARKETERA (http://telemarketing.forum-opinie24.pl)
+-- Dział: Książki i szkolenia (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pora na szkolenie (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Płaciliście za szkolenia? (/showthread.php?tid=19)

Płaciliście za szkolenia? - MataHari - 06-23-2014 07:42 PM

Czy zdarzało Wam się płacić za szkolenie? Chodzi o szkolenie przeprowadzane w konkretnej firmie, w której mieliście być zatrudnieni.

RE: Płaciliście za szkolenia? - spawnster - 06-24-2014 03:15 AM

Nie, nie wyobrażam sobie sytuacji gdybym miał dokładać do interesu. Za to mogę pochwalić mojego menago za ogarnięcie - zapisywał nas na darmowe szkolenia sprzedażowe finansowane przez UE (komunikacja i perswazja czy coś w ten deseń)

RE: Płaciliście za szkolenia? - MataHari - 06-24-2014 07:38 PM

Ja widziałam swego czasu kilka ogłoszeń, gdzie pracownik miał pokrywać koszt szkolenia. Pewnie jakieś oszustwo. Spotkałam się z sytuacją gdzie na początku szkolenia mówiono, że np jeśli zrezygnujesz z pracy zanim upłyną 3 miesiące, będziesz musiał zwrócić kasę- ok 300 zł. Dobre zabezpieczenie, bo często ludzie chcieli odchodzić następnego dnia, ale byłoby to nieopłacalne więc tak trwali 3 miesiące, żeby nie tracić.

RE: Płaciliście za szkolenia? - ccmaniak - 06-25-2014 06:10 AM

Nigdy się z tym nie spotkałam.Myślę, że to nie w porządku.W sumie to ta firma chce zarobić na pracy telemarketera a nie na jego osobie. Telemarketer nie potrzebuje tej szkoleniowej wiedzy poza tą pracą więc co to dla niego za korzyść..? Nie miałabym zaufania do takiej firmy.

RE: Płaciliście za szkolenia? - MataHari - 06-27-2014 08:06 PM

No niestety w internecie pełno oszustów wszelkiej maści, ale na szczęście to się da wyczuć.

RE: Płaciliście za szkolenia? - spawnster - 06-28-2014 03:57 AM

(06-27-2014 08:06 PM)MataHari napisał(a):  No niestety w internecie pełno oszustów wszelkiej maści, ale na szczęście to się da wyczuć.

Na oszustów jest sposób - poprosić o listy referencyjne. Poza tym nazwisko prowadzącego - jeżeli jest wartościowy i doświadczony to pojawia się w branży dosyć często i jest rozpoznawalne.

RE: Płaciliście za szkolenia? - ccmaniak - 07-01-2014 03:30 AM

Bo ja wiem czy to można przewidzieć...W sumie szkolenia w tej branży są głównie wewnętrzne a prowadzący, też często pracują tylko w tej firmie.
Przykre jest to, że to próba zarabiania na bezrobociu i ludziach, którzy już i tak ciężko przędą finansowo. Bywa,że ktoś się decyduje dopłacać do przyszłej pracy ze zwykłej desperacji i braku perspektywy.Nieetyczne.

RE: Płaciliście za szkolenia? - Mirocha - 09-27-2016 09:50 PM

Ja nigdy nie płaciłam za szkolenie, ale często były one nic nie warte, a wszystko wychodziło w praniu tak naprawdę. Nic tak nie przeszkoli jak codzienna praca. 3-4 dni czasami i wszystko już wiadomo, a później kwestia dopracowania techniki i różnych magicznych sztuczek Tongue Smile