Forum TELEMARKETERA
Joga? - Wersja do druku

+- Forum TELEMARKETERA (http://telemarketing.forum-opinie24.pl)
+-- Dział: Poza pracą (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Dział: Nasze zainteresowania (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Joga? (/showthread.php?tid=22)

Joga? - MataHari - 06-24-2014 07:55 PM

Ktoś z Was praktykuje?

RE: Joga? - ccmaniak - 06-25-2014 05:51 AM

To jedyna chyba forma wysiłku fizycznego, która do mnie nie trafia. Fitness, pilates, tai chi, siłownia, biegi długodystansowe to moje życie ale joga...Hm, sama nie wiem jak to jest ale w trakcie zajęć zaczynam się źle czuć. Mam zawroty głowy, mdłości. Szukam nawet fizjologicznego wyjaśnienia u profesjonalistów w dziedzinie. Póki co bezskutecznie.

RE: Joga? - MataHari - 06-27-2014 08:19 PM

Wydaje mi się, że każdy ma inny rodzaj energii i po prostu inne potrzeby jej pożytkowania. Jeśli czujesz, że to nie dla Ciebie to po prostu lepiej odpuścić. Często w tematyce jogi pojawia się też medytacja i tu tak samo. Ludzie myślą, że medytować można jedynie siedząc pod drzewem, a ja znam ludzi, którzy robią to biegając maratony Smile Kwestia indywidualna, trzeba się wczuć we własny organizm.

RE: Joga? - spawnster - 06-30-2014 06:46 PM

Nie kreci mnie to - joga to raczej taka uboga gimnastyka, rzekłbym nawet że sposób na medytację. Dzięki jodze być może się zrelaksujesz ale raczej nie wytrenujesz organizmu na potrzeby czysto sportowe.

RE: Joga? - Mirocha - 09-22-2016 09:38 PM

Ja się nie zgadzam. Joga to tez duży wysiłek fizyczny. Może nie wysiłek, ale w zależności od poziomu zaawansowania wymaga to sprawności fizycznej, dobrej kondycji, gibkości i jest tyle różnych pozycji, że raczej nie można powiedzieć, że to uboga gimnastyka.